מורה דרך 

בארץ הקודש

דוד שטיינברג 

סיורים קלאסיים

לאורך הוִיָה דוֹלוֹרוֹזָה  בירושלים דרך הצלב

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

 

 Via Dolorosa , "דרך הייסורים" או "דרך הצלב" (Via Crucis)  הוא המסלול לאורכו, על פי המסורת הנוצרית, נשא ישוע הנוצרי את צלבו, מרגע משפטו במצודת האנטוניה עד לרגע צליבתו על גבעת הגולגולת ("גולגותא"), קבורתו במערה ותחייתו. המסע כולל את 14 התחנות המסורתיות. חמש האחרונות, בתוך כנסיית הקבר עצמה.

מסלול הטיול: המצפה בראש הר הזיתים, ירידה לגתסמני (גת שמנים) וחורשת הזיתים בנחל קדרון, כנסיית היגון (סבלו של ישוע) קבר מרים אמו, שער האריות, כנסיית סנטה אנה (הולדת מרים אמו) הצצה אל הר הבית, תשע התחנות הראשוות של דרך הייסורים. הפסקת  צהריים. אחה"צ - כניסה לכנסיית הקבר, לתחנות 10-14. פיזור. קניות בשוק אבטימוס ושוק בית הבד. ניתן לסכם את הסיור ברובע היהודי ובכותל המערבי, במיוחד אם מלווים אורחים מחו"ל.  משך הטיול כ-6 שעות הכוללות הפסקת צהריים וקניות בשוק. 

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

ירושלים, יםוהמלח,  מצדה,  יום או יומיים

זהו ממש המסלול הקלאסי של התיירים בטיול ל"הולי לנד". לישראלים - לחוש פעם את הארץ כפי שחש אותה התייר. זהו מסלול מומלץ גם לאורחים מחו"ל שזה להם הביקור הראשון בארץ.

היום הראשון: מסע ממערב למזרח בנתיב ההיסטורי של עולי הרגל הצליינים.  האתרים הקדושים של ירושלים: יהודיים, מוסלמיים ונוצריים, מקדשיה ושווקיה, בהתאם להתעניינותכם ורצונותיכם. דברו אתי

היום השני: הכותל, הר הבית והיכלותיו המוסלמיים, נסיעה לנהר הירדן, אתר מעבר הירדן והטבילה של ישוע (קסר אל יהוד), ליד ים המלח; דיר חג'לה, מצדה ורחצה בים המלח. חזרה לירושלים ותל אביב. אפשר לארגן נוסח מקוצר של יום אחד, וגם אופציה להרחבה לכמה ימים.

תחבורה אינה כלולה אך ניתן לארגן. אפשרות למקום לינה לא שגרתי בירושלים, באחד מבתי המלון במזרח העיר או בבתי ההארחה של המנזרים. ניתן לשלב הרפתקאות קולינריות בירושלים.

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

יפו ותל אביב

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

יפו העתיקה, נוגה וציורית על חופי הים התיכון, היא עיר בת 4000 שנה, כאשר פרדסי התפוזים עיטרו את גבולותיה במאות השנים האחרונות. היא חוזרת להיות מרכז תרבות ואופנה לצעירים פלסטינים וישראלים כאחת, עם מסעדות ובארים ממדרגה ראשונה.

בתל אביב, העיר העברית הראשונה, מובילה וגאה בתרבותה ובהיותה יוצרת תרבות, נבקר בנווה צדק, ונערוך סיור בעיר הלבנה, בעלת סגנונות הארכיטקטורה של תחילת המאה ה-20, כאשר בראשם הסגנון הבינלאומי המודרניסטי, הידוע בשמו הרווח "באוהאוס". אזור זה של העיר הוא אתר מורשת בינלאומית של אונסקו.

תל אביב היא כיף! העיר גאה בערכיה הליברליים, בפתיחות שלה, ביצירתיות האמנותית שלה ובסובלנותה. היא הופכת למרכז להט"בי עולמי. ניתן להזמין טיולים ליום או יומיים, ליפו ותל אביב ולשלב סיור היסטורי עם פעילות תרבותית ומסעות אוכל.

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

חוף הים התיכון

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

למישור החוף יש היסטוריה קדמונית, מתקופת שלמה וארזי הלבנון, התקופה הרומית הערבית והצלבנית. זה היה נתיב מסעו של נפוליאון בשנת 1799 בניסיונו לכבוש את עכו, ותבוסתו ונסיגתו בחזרה ליפו ולמצרים. גם עיקר ההתיישבות הציונית התרחשה לאורך המישור שמאחורי רצועות הכורכר של החוף.

הסיור יתחיל בקיסריה, עיר הנמל שבנה הורדוס החל מ-שנת 25 לפנה"ס והפכה לבירת פרובינציית יהודה. נבקר בעתיקות התיאטרון והעיר הרומית והביזנטית ובשרידי העיר הצלבנית. משם נמשיך לחיפה, לביקור בגנים הבהאיים, ומשם למנזר הכרמליטים בסטלה מאריס, שם נמצאת מערת נזורה המיוחסת לאליהו. 

מחיפה נצפין לעיר הנמל העתיקה של עכו וההיסטוריה הארוכה שלה. שרידי ארמונות מסדרי האבירים הצלבניים המשוקמים של עכו הם אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. המבנים העותומאניים והערביים מרשימים ביותר. נסיים באחת המסעדות המצוינות של עכו. 

הגליל הנוצרי  בצעדיו של ישוע

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

 נתוודע אל חבל הארץ המוכר והאהוב הזה מזווית אחרת, ונראה את הגליל, כפי שאנו מזמינים אליו את התייר הנוצרי. נוכל לקיים את הטיול במתכונת קלאסית זו (טיול מעניין ביותר) אך ניתן להתאימו לתחומי העניין שלכם.

 

הטיול יכלול את הר תבור, נצרת, (כנסיית הבשורה, סיור בשוק ובעיר העתיקה ומעיין מרים). אפשרות לארוחה באחת מממסעדות נצרת המשובחות. משם, לכפר כנא ולכנסיות החתונה (נס היין והמים). משם נמשיך למגדלא ולחפירות בית הכנסת מימי בית שני. ומשם לכנסיות צפון הכינרת: טבחה, כפר נחום ובית הכנסת שלו. סיום בהר האושר. ניתן גם לשלב סיור בטבריה. 

Wix Logo 4.png

 

Licensed guide  מדריך מורשה

Member of

Israel Tour

Guide Assn

  • Facebook
flag 1 UK.png
flag 1 FR.png
flag 1 IT.png
flag 1 IS.png

 

Choose Language  נא לבחור שפה