סיורים קלאסיים

 

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

 Via Dolorosa , "דרך הייסורים" או "דרך הצלב" (Via Crucis)  הוא המסלול לאורכו, על פי המסורת הנוצרית, נשא ישוע הנוצרי את צלבו, מרגע משפטו במצודת האנטוניה עד לרגע צליבתו על גבעת הגולגולת ("גולגותא"), קבורתו במערה ותחייתו. המסע כולל את 14 התחנות המסורתיות. חמש האחרונות, בתוך כנסיית הקבר עצמה.

מסלול הטיול: המצפה בראש הר הזיתים, ירידה לגתסמני (גת שמנים) וחורשת הזיתים בנחל קדרון, כנסיית היגון (סבלו של ישוע) קבר מרים אמו, שער האריות, כנסיית סנטה אנה (הולדת מרים אמו) הצצה אל הר הבית, תשע התחנות הראשונות של דרך הייסורים. הפסקת  צהריים. אחה"צ - כניסה לכנסיית הקבר. פיזור. קניות בשוק אבטימוס ושוק בית הבד. ניתן לסכם את הסיור ברובע היהודי ובכותל המערבי, במיוחד אם מלווים אורחים מחו"ל.

משך הטיול כ-6 שעות הכוללות הפסקת צהריים. 

ירושלים, ים המלח ומצדה 

(יום או יומיים)  

 

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

זהו ממש המסלול הקלאסי של התיירים בטיול ל"הולי לנד". לישראלים - לחוש פעם את הארץ כפי שחש אותה התייר. זהו מסלול מומלץ גם לאורחים מחו"ל שזה להם הביקור הראשון בארץ.

היום הראשון: מסע ממערב למזרח בנתיב ההיסטורי של עולי הרגל הצליינים.  האתרים הקדושים של ירושלים: יהודיים, מוסלמיים ונוצריים, מקדשיה ושווקיה, בהתאם להתעניינותכם ורצונותיכם. דברו אתי

 היום השני: הכותל, הר הבית והיכלותיו המוסלמיים, נסיעה לנהר הירדן, אתר מעבר הירדן והטבילה של ישוע (קסר אל יהוד), ליד ים המלח; דיר חג'לה, מצדה ורחצה בים המלח. חזרה לירושלים ותל אביב. אפשר לארגן נוסח מקוצר של יום אחד, וגם אופציה להרחבה לכמה ימים.

תחבורה אינה כלולה אך ניתן לארגן. ניתן לארגן מקום לינה לא שגרתי בירושלים, באחד מבתי המלון במזרח העיר או בבתי ההארחה של המנזרים. שילוב של הרפתקאות קולינריות בירושלים.

 

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

יפו העתיקה, נוגה וציורית על חופי הים התיכון, היא עיר בת 4000 שנה, כאשר פרדסי התפוזים עיטרו את גבולותיה במאות השנים האחרונות. היא חוזרת להיות מרכז תרבות ואופנה לצעירים פלסטינים וישראלים כאחת, עם מסעדות ובארים ממדרגה ראשונה.

 

בתל אביב, העיר העברית הראשונה, מובילה וגאה בתרבותה ובהיותה יוצרת תרבות, נבקר בנווה צדק, ונערוך סיור בעיר הלבנה, בעלת סגנונות הארכיטקטורה של תחילת המאה ה-20, כאשר בראשם הסגנון הבינלאומי המודרניסטי, הידוע בשמו הרווח "באוהאוס". אזור זה של העיר הוא אתר מורשת בינלאומית של אונסקו. תל אביב היא כיף! העיר גאה בערכיה הליברליים, בפתיחות שלה, ביצירתיות האמנותית שלה ובסובלנותה. היא הופכת למרכז להט"בי עולמי.

ניתן להזמין טיולים ליום או יומיים, ליפו ותל אביב ולשלב סיור היסטורי עם פעילות תרבותית ומסעדה.

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

למישור החוף יש היסטוריה קדמונית, מתקופת שלמה וארזי הלבנון, התקופה הרומית הערבית והצלבנית. זה היה נתיב מסעו של נפוליאון בשנת 1799 בניסיונו לכבוש את עכו, ותבוסתו ונסיגתו בחזרה ליפו ולמצרים. גם עיקר ההתיישבות הציונית התרחשה לאורך המישור שמאחורי רצועות הכורכר של החוף.

הסיור יתחיל בקיסריה, עיר הנמל שבנה הורדוס החל משנת 25 לפנה"ס והפכה לבירת פרובינציית יהודה. נבקר בעתיקות התיאטרון והעיר הרומית והביזנטית ובשרידי העיר הצלבנית. משם נמשיך לחיפה, לביקור בגנים הבהאיים ומשם למנזר הכרמליטים בסטלה מאריס, שם נמצאת מערת נזורה המיוחסת לאליהו. 

 

משם נמשיך לעיר הנמל העתיקה של עכו עם ההיסטוריה הארוכה שלה. שרידי ארמונות מסדרי האבירים הצלבניים המשוקמים של עכו הם אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. המבנים העותומאניים והערביים מרשימים ביותר. נסיים באחת המסעדות המצוינות של עכו. 

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

נתוודע אל חבל הארץ המוכר והאהוב הזה מזווית אחרת, ונראה את הגליל, כפי שאנו מזמינים אליו את התייר הנוצרי. נוכל לקיים את הטיול במתכונת קלאסית זו (טיול מעניין ביותר) אך ניתן להתאימו לתחומי העניין שלכם.

 

הטיול יכלול את הר תבור, נצרת, (כנסיית הבשורה, סיור בשוק ובעיר העתיקה ומעיין מרים).  אפשרות לארוחה באחת ממסעדות נצרת המשובחות. משם, לכפר כנא ולכנסיית החתונה (נס היין והמים). נמשיך למגדלא ולחפירות בית הכנסת מימי בית שני ואז לכנסיות צפון הכינרת: טבחה, כפר נחום ובית הכנסת שלו. סיום בהר האושר. ניתן גם לשלב סיור בטבריה. 

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

TC_2020_L_TRANSPARENT_BG_CMYK.png
insta y.png

 

Licensed guide  מדריך מורשה

חוף עין גדי, אחר הצהריים, בים המלח