סיורים מיוחדים

1/9

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

אל מדבר יהודה ונהר הירדן

 

נצא מראש הר הזיתים, מהמצפה היפהפה על המדבר ונתגלגל למטה ברכבים נפרדים* אל מדבר יהודה, שהעניק השראה לנזירים מכל הדתות, מאליהו ואלישע ועד לנזירים הנוצרים והמוסלמים. נעצור במקומות מקודשים לבני כל הדתות, ליהודים, מוסלמים ונוצרים ונבקר במנזר ציורי.

נגיע אל קסר אל יהוד, המיקום שבו, על פי המסורת, יהושע ושבטי ישראל חצו את הירדן בכניסתם לארץ המובטחת, המקום בו אליהו עלה השמיימה ברכב אש ומקום הטבלתו של ישוע בידי יוחנן המטביל בנהר הירדן. גם כיום, זהו מקום לפולחני עדות נוצריות שונות משני צדי הירדן. 

נסיים את הטיול בקומראן, מקום מושבה של כת ה'יחד' (האיסיים) ומקום מציאת מגילות ים המלח, ששינו את כל הבנת ההיסטוריה של הדתות. נבקר במרכז המבקרים ובאתר הארכיאולוגי.

אפשרות למעוניינים להמשיך בכוחות עצמם לאחד מחופי הרחצה בים המלח. יש אפשרות לשילוב שיט בים המלח, בתיאום מראש ותוספת מחיר.

מחיר הטיול אינו כולל כניסה לאתר קומראן ואינו כולל אוכל.

*הטיול יתקיים ברכבים נפרדים של המשתתפים, וכל רכב יהיה קפסולה בפני עצמה. ההסברים יינתנו באפליקציה בסמארטפון. יהיו עצירות באתרים בהם תוכל הקבוצה להיפגש. כל המפגשים יהיו רק במקומות פתוחים תוך שמירה על מרחק. 

 

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

יקבים ומנזרים בשפלת יהודה

אחד משבילי היין המתפתחים של ישראל, גדוש סיפורים תנ"כיים ונוף הרים נפלא. נצא לאחד או שניים (או יותר, לטעמכם.ן...) מיקבי הבוטיק החדשים והאיכותיים של האזור לטעימות. נוכל לבקר במנזרים של השפלה: בית ג'מאל ודיר ראפאת או להמשיך לכיוון עין כרם,  ולבקר בכנסיות החינניות שלה: כנסיית יוחנן המטביל וכנסיית הביקור. יש אפשרות לבקר במנזר יוחנן במדבר במושב אבן ספיר. ניתן לסיים באחת ממסעדות השף האותנטיות והטרנדיות של עין ראפא.

 

ארץ יפהפייה, מתפתחת ועדיין לא מתויירת מחכה לנו במעלה הדרך מתל אביב בואכה השפלה והרי ירושלים. זה יכול להיות מסע-מקדים לסיור בירושלים או לחילופין, מסע מסכם מירושלים לכיוון מישור החוף לאורחים מחו"ל.

נצא מת"א ללוד ורמלה, שכנתה - שני אתרי תיירות נפלאים ופחות ידועים בארץ. בלוד נבקר בכנסייתה, שם קברו של אחד הקדושים הנוצריים החשובים בעולם – ג'ורג' הקדוש, קוטל הדרקון. נמשיך לרמלה ונבקר בכנסיות העיר, במגדל הלבן, בבריכת הקשתות, במסגד הגדול ונסיים בשוק רמלה הססגוני.

 

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

בטיול זה נספר סיפורן של שש נשים, שכל אחת תרמה באופן משמעותי לבניין העיר ולעיצוב דמותה כיום, והן פחות ידועות לרובנו.
מרים אם ישוע (סנטה מריה), שעל פי המסורת הנוצרית נולדה, גדלה, מתה ונאספה למרומים בירושלים. שאר הארבע היו נשים יפות משכילות וכוחניות, מדינאיות מוכשרות, בעלות אישיות מרתקת וחיים סוערים. הקיסרית הרומית הלנה, שבנתה את כנסיית הקבר. הקיסרית הביזנטית אֶבדוֹקִייָה, שבנתה את חומות ירושלים. המלכה הצלבנית מֶליסֶנדָה, ששיקמה את כנסיית הקבר. הבאה הייתה אשתו המהפנטת של סולימן המפואר העות'מאני, הוּרֶם חַסֶקִי סוּלְטָן שבנתה ארמון בעיר, הנושא את שמה עד היום. האחרונה, אֶלִיזַבֶטָה פְיודורובְנָה, הדוכסית הגדולה הרוסית שבנתה בירושלים בתחילת המאה העשרים. נספר את סיפורן מול המבנים שבנו.
אפשרות לביקור במוזיאון ווּג'וּד לתרבות חומרית פלסטינית ומטפח יצירה נשית. פיזור. קניות.

משך הטיול כ- 6 שעות. 

 

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

אלקודס: ירושלים המוסלמית  

בשנת 638 לסה"נ, בא בשערי ירושלים, בראש צבאו, הח'ליף השני, עומר אבן אל-חטאב. מאז, הייתה זו עיר מוסלמית, ברוב התקופות עד סוף המאה ה-19: כמעט 1400 שנה. למוסלמים היא ידועה כאל-קודס, והיא אחד משלושת המקומות הקדושים ביותר לאסלאם. היא הייתה מקום המסע הלילי של הנביא מוחמד.

במאה השמינית לסה"נ, הקימו הח'ליפים בני השושלת האומאיית את המסגדים היפהפיים על הר הבית (חרם א-שריף - ההיכל הנאצל. הממלוכים, ששלטו ממצרים, פיתחו את העיר בימי הביניים ובנו בנייני פאר למדרשות ולמוסדות (אווקאף). בשנת 1516 השתלטו התורכים העותומאנים על העיר, והחל מ-1538 בנו את חומות ירושלים המוכרות היום, את מצודת העיר (מגדל דוד) ובניינים מפורסמים אחרים בעיר.

המסלול: הר הבית/חרם-א-שריף, ארמונות ומדרשות הרובע המוסלמי, ארוחת צהריים, מגדל דוד וסיור על החומות בין שער יפו לשער שכם. משך הסיור: כ-6 שעות

 

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

הר הזיתים הוא הר המקודש לשלוש הדתות האברהמיות, כהר תחיית המתים ביהדות, הר העלייה לשמים של ישוע בנצרות, ומקום המשפט ביום הדין אצל המוסלמים.

מסלול הטיול: נסיעה במיניבוס ממקום המפגש בשער יפו (ניתן לקבוע מפגש אחר לקבוצה) לכנסיית אוגוסטה ויקטוריה על הר הזיתים, נטפס על המגדל לצפייה בנוף ירושלים ומדבר יהודה ממעוף הציפור, נסיעה לכנסיית/מסגד העלייה (ייתכן ביקור בכנסיית העלייה הרוסית) כנסיית פאטר נוסטר, מצפה מלון שבע הקשתות, קברי הנביאים, כנסיית "בכי האדון" (דומינוס פלביט), ביקור בבית הקברות היהודי של הר הזיתים, (ייתכן ביקור בכנסיית מריה מגדלנה הרוסית) ונסיים בכנסיית כל העמים בגת שמנים. נעלה ברגל אל העיר העתיקה ונתפזר באזור האכסניה האוסטרית והמסעדות. משך הטיול כ- 3.5 שעות.

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

 

הטורקים העותומנים שלטו על הארץ כארבע מאות שנה, משנת 1516 עד 1917 והשאירו חותם חזק על התרבות, הארכיטקטורה והמטבח של ארץ הקודש, על כל עדותיה: המוסלמיות, היהודיות והנוצריות.

המרכזים ההיסטוריים של ערים כמו ירושלים, חיפה, עכו, יפו, נצרת ובאר שבע עדיין שומרות על הצביון העותומני.

נוכל להרכיב טיול של יום או יומיים, היוצא מעכו בצפון, דרך ירושלים ודרומה אל באר שבע (Birrüssebi) שהוקמה ע"י העותומנים ב-1900 ועד המדבר, בואכה עוג'ה אל-חפיר, הבסיס הצבאי הטורקי. ניתן גם לארגן טיול קולינרי בעקבות ההשפעות העותומאניות על המטבח הישראלי והפלסטיני.

נא להעביר את הסמן על התמונה לכתוביות, ללחוץ לתמונות בגודל מלא

 

ארץ ישראל הייתה נקודת מפגש של תרבויות דתות וכובשים, היושבת על הגשר היבשתי בין אפריקה לאסיה. אלו, הביאו עמם מטעמים שונים, שהשפיעו על הבישול המקומי במשך אלפי שנים. כל זה התחבר עם העלייה היהודית לארץ, שהביאה אף היא עושר קוסמופוליטי של מטבחים: המטבח היהודי המזרח-אירופאי עם התימני, האתיופי עם הבוכרי.

המטבח הפלסטיני המקומי, בעל מאכלים מסורתיים ועתיקים מגוון ביותר ונושא עמו את מורשת הדורות. יש שוני במאכלים בין אזורי ההר, המדבר והחוף, הצפון והדרום. רוב הציבור הישראלי אימץ את המטבח הערבי המקומי כאוכל עממי, השווה לכל נפש. כיום נוצר תמהיל (פיוז'ן) מדהים של כל המטבחים האלה, שיש לו הצלחה בינלאומית כבירה.

בשנים האחרונות, יקבי בוטיק חדשים עם טכניקות ייצור משוכללות ואיכותיות משתמשים בשילוב איכויות הקרקע והאקלים המקומיים, וזוכים ליותר ויותר הכרה בינלאומית ולפרסים יוקרתיים. זו גאווה אמיתית למורה דרך להציע לתייר יין ישראלי בלבד, ונעים לראות את התפעלות המבקרים.

ניתן לארגן טיולי אוכל ויין, אם כי תמיד עדיף לשלב מסעדה טובה ויקב בטיול היסטורי. דברו אתי, ניתן לתאם לפי טעמכם.

TC_2020_L_TRANSPARENT_BG_CMYK.png
insta y.png

 

Licensed guide  מדריך מורשה