profesyionel turist rehberi

KUSTAL TOPRAKLARDA 

David Steinberg

Diğer Fotoğraflar İçin Tıklayınız.

Excellence Turkish.png

Sevgili misafirler,

  Ben, İsrailli bir sanat öğretmeniyim, ayrıca tur rehberliği yapmaktayım. Ne yazık ki Türkçe bilmiyorum. Fakat ülkemdeki Osmanlı mirasına hayranlık duyduğumu, Osmanlı kültür ve mimarisinin bu kutsal topraklara etkisini yakından ve yerinde tanıma imkanı bulduğumu belirtmek isterim.  Dört yüz yıllık Osmanlı hakimiyeti, bu topraklarda eşsiz eserler bırakmıştır. Kudüs, Hayfa, Akka, Yafa, Nasıra ve Ramla gibi şehirler ve arda kalmış birçok eser, Osmanlı kimliklerini hâlâ gururla muhafaza etmekteler.

   Kanuni Sultan Süleyman’ın Kudüs'te yaptırdığı surlar, yine onun saltanatında yeniden ihtişama kavuşmuş olan Kubbet-üs Sahra (Harem-i Şerif) ve Hürrem Sultan’ın banisi olduğu Haseki Sultan İmareti, tüm Osmanlı eserleri arasından bir tacın en değerleri mücevherleri gibiler.

   Yahudi olmam sebebiyle Harem-i Şerif’teki camilere girmeme müsade edilmiyor, fakat Filistinli Müslüman bir meslektaşım vesilesiyle, sizin bu özel ve kutsal mekanları ziyaret etmenize yardımcı olacağım.

   Gezilerimiz İngilizce, Fransızca, İtalyanca veya anadilim, İbranice olmak üzere dört dilden biriyle oluyor.  Yeşil Celile, Necef Çölü'nün kuzey ve güney bölgeleri, Osmanlıların 1900 yılında kurdukları Birrüssebi ve 1. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı birliklerinin Necef Çölü’ndeki karakolu olan Auja el-Hafir başlıca ziyaret duraklarımız olacak. Tüm bu mekanların haricinde, modern İsrail ve Tel Aviv’de de size eşlik etmem mümkündür.

    Son olarak, Filistin ve İsrailli, genç ve yetenekli aşçıların yerel tatlarla, çeşitli ülkelerden göç etmiş Yahudilerin getirdiği tatları harmanladıkları nefis yemeklerin tadına bakma imkanınız olacak. Geçmişin mirasının, burada hâlâ yaşadığını, aşina tatlara bakarak hissedeceksiniz.

    Web sitesini ziyaret edin ve daha kapsamlı detaylar için İngilizce Classical tours ve Special tours göz atın lütfen. İlgi, merak ve arzularınız doğrultusunda size en uygun turu hazırlamaktan ve güzel kutsal topraklara ülkesinde size refakat etmekten büyük bir haz duyacağım.

    İyi tatiller,

   Allah'ın bereketi üzerinize olsun...

   David Steinberg

Excellence English.png

 

Licensed guide  מדריך מורשה

TripAdvisor 4.png
insta y.png